Подкаст: Защо България не тества масово

Журналистите Деси Николова и Ани Коджаиванова правят преглед на напредъка на здравната система да посрещне епидемията три седмици след въвеждането на извънредното положение

Бюлетин: Вечерни новини Вечерни новини

Всяка делнична вечер получавате трите най-четени статии от деня, заедно с още три, препоръчани от редакторите на "Капитал"

Още с обявяването на първите ограничителни мерки заради коронавируса на 13 март беше ясно, че социалната изолация няма да реши проблема с епидемията, но ще ни спечели време за подготовка. В новия епизод на подкаста "Гласът на Капитал" журналистките Деси Николова и Ани Коджаиванова направиха преглед на напредъка ни за тези три седмици по отношение на здравната система, на тестването на хората и на проследяването на контактните лица.

Те обясняват защо в България не се тества масово и защо това ни пречи да разберем в кой етап на разпространението на заразата се намираме и дали на локално ниво световните изводи за болестта са верни.

Бележка от редактора: Записът е направен дистанционно и има места, на които връзката не е идеална.

"Гласът на "Капитал" е седмичен подкаст, в който журналистите разказват интересна актуална тема от политиката, икономиката или бизнеса в дълбочина, с контекст и анализ.

Ако този епизод ви хареса и искате да слушате новите епизоди веднага щом излязат, абонирайте се за "Гласът на "Капитал" в Apple Podcasts, Google Podcasts или Spotify. Може да следите подкаста и като добавите този RSS Feed във вашата програма за подкасти.

Обратна връзка за "Гласът на "Капитал" можете да ни изпращате на [email protected] или в познатите ви профили на "Капитал" във Facebook и Twitter.

Чуйте и предишния епизод:

Всичко, което трябва да знаете за закона за извънредното положение

Журналистите Росен Босев и Ивайло Станчев обясняват какво сe променя за хората и за бизнеса от въвеждането на извънредното законодателство

Все още няма коментари
Нов коментар